Blog

Porady - Wydarzenia - Relacje

“poznaj MalvaModels” – Karolina

A oto drugi wywiad z cyklu “poznaj MalvaModels”. Na kilka pytań odpowiedziała nam Karolina (@carolinamajkut) Zapraszamy 🙂

ph: Kasia Matejczuk

Jak zaczęła się twoja przygoda z modelingiem?

K: Wszystko rozpoczęło się gdy miałam czternaście lat. Poszłam wtedy do nowej szkoły i parę dni po rozpoczęciu roku szkolnego zaczepiły mnie dwie dziewczyny ze starszych klas. Powiedziały, że mam ciekawą urodę i świetne predyspozycje do zostania modelką. Zdziwiło mnie to mocno, ponieważ świat modelingu był mi bardzo obcy i nigdy nie myślałam o pracy w tej branży. Mimo wszystko zainteresowałam się tematem i odkryłam, że jedna z tych dziewczyn była modelką w Gdyńskiej agencji. Porozmawiałam z nią  jak wygląda praca modelki z jej perspektywy i zostałam przekonana do tego zawodu. Postanowiłam zgłosić się  na casting, który przeszłam i podpisałam umowę z agencją.

Jakie są twoje zainteresowania, czym zajmujesz się w wolnym czasie?

K: Moim największym hobby jest aktorstwo. Chciałabym wiązać  przyszłość z pracą na scenie, lub przed kamerą. Uwielbiam wcielać się w różnorodne postacie. W wolnych chwilach chodzę z przyjaciółmi do kina, teatru, na koncerty, bądź też przygotowuję się do roli w jednym ze spektakli teatralnych. Poza tym interesuję się również modą, projektuję i szyję ubrania. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś założyć własną markę odzieżową.

pokazy w ramach Marka Wspiera Markę

Najlepsze doświadczenie w modelingu do tej pory?

K: Przyznam, że trudno jest mi wybrać najlepsze doświadczenie, ponieważ miałam ich wiele. Ale najlepiej chyba wspominam całodzienną sesję nad jeziorem w Chmielnie. Panował tam wtedy niesamowity klimat, fotografka posiadała niezwykłą osobowość, a z innymi modelami świetnie się dogadywałam. Po wszystkim zdjęcia przyniosły dobry rezultat i znalazły się w topowym magazynie.

ph: Kasia Matejczuk

Co Ci się podoba w byciu modelką?

K: Uwielbiam próbować nowych rzeczy, a praca modelki przynosi mi wiele różnych doświadczeń. Dzięki niej mogę poznawać ciekawych ludzi, zwiedzać świat, oraz dowiadywać się więcej o świecie mody. Satysfakcjonują mnie też pozytywne skutki wykonanej pracy np. publikacja zdjęć w  magazynie modowym.

Jaką radę dałabyś początkującej modelce?

K: Odwaga, pewność siebie i samoakceptacja. Nie bać się nowych doświadczeń i nie kierować się stereotypami jakie krążą o świecie mody.  Poznałam dziewczyny, które miały szansę zostać modelkami, ale bały się otworzyć na ten świat. Zawsze warto sprawdzić agencję, dowiedzieć się czegoś od doświadczonych osób oraz spróbować swoich sił. W sumie nie mamy nic stracenia.

Czy modeling  ma wpływ na twoje życie prywatne?

K: Tak dzięki pracy modelki przekroczyłam barierę językową, nabrałam więcej pewności siebie, nauczyłam się lepiej dobierać ubrania oraz poznałam ciekawe triki fotograficzne i filmowe.

Co Było dla Ciebie najtrudniejsze gdy zaczynałaś swoją karierę?

K: Przekonać do wszystkiego rodziców. Chwilami wątpiłam, że to się uda, ponieważ nigdy nie mieli oni nic wspólnego z modelingiem i kierowali się krążącymi stereotypami. Na szczęście dzięki mojemu uporowi udało mi się otworzyć ich na ten świat.

Jakie masz plany na przyszłość?

K: Doskonalenie się w tym co robię i dążenie do osiągnięcia wymarzonych celów w modelingu i nie tylko.