Blog

Porady - Wydarzenia - Relacje

Pierwszy Casting

Krok pierwszy: kontakt z agencją

Gdy już wiesz, że spełniasz podstawowe kryteria,  to czas abyś wysłał/a do nas swoje zgłoszenie na adres [email protected] z następującymi informacjami:

  • imię, nazwisko, wiek,
  • miasto zamieszkania,
  • wzrost i waga,
  • link do konta na Instagramie – jeśli posiadasz,  
  • Twoje aktualne, naturalne zdjęcia twarzy bez makijażu oraz całej sylwetki przy świetle dziennym. Zdjęcia mogą być zrobione telefonem komórkowym. Pamiętaj, że widzimy Cię po raz pierwszy, więc nie wysyłaj ujęć na których nie widać Twojej twarzy, ani zdjęć z filtrami lub mocnym makijażem.

Krok drugi: pierwsze spotkanie w agencji

Jeśli uda Ci się wzbudzić nasze zainteresowanie, zaprosimy Cię na casting w naszej agencji. W przypadku osób niepełnoletnich, przyjedź z rodzicem lub opiekunem. 

Zaprezentuj się profesjonalnie już od pierwszego kontaktu. Nie spóźnij się – a jeśli ma się to zdarzyć, poinformuj nas o tym.

Ubierz się w strój podkreślający Twoją sylwetkę. Najlepiej czarna/jednokolorowa koszulka i jeansy. Chcemy dobrze zobaczyć Ciebie i Twoje proporcje. Dziewczyny powinny przyjechać bez makijażu, zabrać ze sobą gumkę do włosów, dwuczęściowy, najlepiej czarny strój kąpielowy oraz buty na obcasie (szpilki, nie koturny).

Jak będzie przebiegał sam casting? Najpierw zaczniemy od rozmowy 🙂 Będziemy chcieli Cię lepiej poznać, dowiedzieć się czegoś o Tobie i Twoich zainteresowaniach. Będziemy sprawdzać Twoją znajomość j.angielskiego, to podstawa w zawodzie modelki/modela. 

Potem przejdziemy do zmierzenia Twojego wzrostu i wymiarów, a na koniec nasza bookerka zrobi Wam kilka zdjęć, tak zwanych Polaroidów, czyli naturalnych zdjęć twarzy oraz sylwetki. Możemy Cię wtedy poprosić o przebranie się w strój kąpielowy/schludne, czarne bokserki. Poniżej przykłady, jak takie Polaroidy wyglądają. Warto abyś poświęcił/a chwilę, przed lustrem próbując kilka naturalnych póz.

Powodzenia! 🙂